Директором Мыстецького Арсенала назначена Олеся Островская-Люта

<p>Новый директор Мыстецького арсенала. Фото: facebook.com/cultprostir.ua</p>

Последние 6 лет подряд должность директора занимала Наталья Заболотная. В этом году, 14 мая, ее контракт закончился.

В феврале текущего года президент Украины подписал закон о конкурсном отборе на руководящую должность.

В результате за должность директора Мыстецького арсенала боролись Оксана Чепелик, Наталья Заболотная, Федор Александрович, Олеся Островская-Люта и Владислав Тузов.

Ранее Олеся Островская-Люта рассказала, каким хотела бы видеть Мыстецький арсенал и что для этого нужно сделать.

ТОП цитат Олеси о развитии Мыстецького Арсенала в студии «Громадського радіо«:

1. Я не планую створювати маленьке окреме королівство під себе.

2. Мистецький Арсенал має потенціал інтегрувати культури, які перетинаються. Це місце, яке може собі дозволити більше експерименту, ніж інші заклади музейного типу, і воно може бути ресурсом для інших інституцій, допомагати їм вчитися, експериментувати, це може бути місцем зростання кадрів. Розвиток команди всередині теж має велике значення.

3. Арсенал не повинен залежати великою мірою від особи свого директора, бо так часто буває у сфері культури. А потім, коли після довгого управління інституцією змінюєтьсядиректор, то заклад потрапляє в кризу. Так не мусить бути. Інституція має бути сильна своїм директором, але в той же час і сильна своїми співробітниками, котрі мають разом зростати і взаємодіяти.

4. Моя увага більше направлена в бік інституцій музейного типу, починаючи від «Tate Modern», британського музею. В Аресеналі пробувати і тестувати речі легше, ніж, скажімо, в якомусь дуже старому музеї. Я абсолютно завжди за введення освітнього компоненту у роботі будь-якої інституції.

5. (Про імовірні труднощі для розвитку Мистецького Арсеналу)

Я думаю, таких ризиків є низка. Один з них, наприклад, неможливість залучити найбільш кваліфікований персонал або неможливість оплатити працю в конкурентних умовах. Це величезна проблема всюди в державному секторі.

6. Для такої інституції як Мистецький Арсенал, який має величезний потенціал стати провідним об’єктом культури, щонайменше у Східній Європі, талант працівників має абсолютно ключове значення. Без талановитих людей не можна нічого зробити.

7. Проблемою може бути також брак фінансування. Арсенал справді отримує невелике державне фінансування. Мистецький Арсенал належить державі, але він може заробляти певні кошти. І питання в тому, як знайти баланс між фінансуванням і комерційною діяльністю.