Екс-соліст російського гурту Hi-Fi приїхав знімати кліп у Києві і прокоментував, чому не виступає в Криму та Донбасі

Мітя Фомін

-Мітю, тебе офіційно можна назвати найсміливішим російським виконавцем. Ти чи єдиний зважився приїхати в Україну, ще й знімати кліп.
-Я давно хотів попрацювати з українською командою, бачив, які шедеври випускає українська шоу-бізнес індустрія, скажімо так. І ось справа дійшла й до мене.
-Зважаючи на ускладнення стосунків між Росією і Україною, далеко не всі зважуються приїжджати в сюди. Хтось вірить російському телебаченню в новини про хунту, цькування російської мови і таке інше. 
-Музика та мистецтво повинні мирити людей, ми всі знаємо вираз: «Коли музи співають, гармати мовчать», і я роблю все, що можу. Я тут, щоб сказати, що дійсно в Києві все спокійно, тут працюють талановиті люди. Я не можу впливати на те, що відбувається. Але я можу нести своє внутршнє світло і казати: «Друзі, потрібно бути більш терпимими один до одного».
-Ти з тих артистів, який уникнув будь-де висловлювати свою точку зору.
-Я їду туди, куди мене запрошують. В гарячі точки, я був у Чечні, там, куди артисти не їдуть. Артист як проповідник. Особисто я нічого поганого в своєму житті нікому не зробив, щоб потрапити в якісь «чорні списки». Не можу сказати, що япозаполітикою, я співчуваю, але якщоб я був у керма, то поводився інакше. Але оскільки я — артист, моя місія інша.
-Як ти реагував, коли колеги починали приставати на той, чи інший бік, їздити в Донецький регіон та Крим з концертами?
-Можу сказати чесно — мене ніхто не кликав. Якщо б мене покликали, я б подумав про це. Але пропозицій не було.
-Коли російські актори приїжджають зніматися в Києві, пересічні громадяни підходять до них на вулицях. Ви знімаєте другий день на вулиці, на мосту. Чи було в тебе таке,  коли до тебе люди підходили?
-Я як Чебурашка, мені всі люди радіють. Це якийсь знак моєї солідарності до миру в усьому світі. Якщо б мене запросили з миротворчою місією, наприклад, в Нікарагуа, або до Африки, я б також поїхав.
Мітя Фомін
-Сирія зараз актуальна.
-Там би мене, напевно, просто «грохнули» та й по всьому. Я не маю авторитету Анджеліни Джолі, не маю повноважень американського президента. Я людина,  яка не хоче брати ніякої зброї до рук, окрім музичних інструментів. Я військовозобов’язаний, маю військовий квиток. Закінчив медичний інститут, я лейтенант запасу. Я не хочу навіть уявляти, що я можу знадобитись будь-де, окрім сцени.
Мітя Фомін
-Твоїй сольній кар’єрі багато років, але тебе продовжуть асоціювати з Мітею з гурту  HI-FI. До ювілею ти збираєшся об’єднати гурт у його першому складі.
-Є така ідея, хочу, щоб люди згадали, що був такий гурт. Планую зробити 20 ювійлейних концертів, щоб усі зустрілися, будуть найкращі пісні. Ми вже подорослішали. Носимо інший одяг, відвідуємо косметичні салони. Одразу кажу: будемо дорого коштувати, але це того буде варто. Сподіваюся, що ми приїдемо до вас з концертами.