Фестиваль документального театру

Завтра розпочинається І Міжнародний театральний фестиваль «Документ», в рамках якого глядачі побачать найкращі зразки праць в цьому напрямку з Росії, Німеччини та України.

Під час фестивалю в Києві буде презентовано доробок театральної групи з Німеччини «Rimini Protokoll», вистави законодавців сучасної театральної дійсності Росії ТЕАТР.DOC, незалежного центру «Текст», Державного академічного театру російської драми ім. Лесі Українки.

Документальний метод  є давно популярним в німецькому, британському та взагалі європейському сучасному театрі, впродовж останніх років він широко використовується в Росії. Однак для українських глядачів та фахівців у галузі театру він здебільшого якщо й відомий, то тільки як чужий цікавий кейс.

Документальний метод  в театрі полягає в тому, щоби транспортувати на сцену максимум реальності. Метод «вербатім» – записування реальних інтерв’ю з героями й потім розігрування їх акторами без текстуальних змін, — це тільки початок. Саме поняття «актор» і «сцена» може зникати в документальних проектах. Працюючи з людьми та їх справжніми історіями, приводячи глядачів в епіцентр реальних обставин та подій, режисери загострюють проблеми та теми, подаючи їх глядачеві не спотвореними чи конденсованими поглядом драматурга, а «з перших уст», «перших місць» і головне – з первинними емоціями.

І Міжнародний театральний  фестиваль «Документ» відбудеться у Києві з 6 по 9 грудня. Він покликалий популяризувати документальний метод у сучасному театрі з метою розвитку документального театру в Україні та налагодження міжнародних зв’язків в цій галузі для подальшої плідної співпраці.

Джерело