Мені соромно за нашу владу — російська кінозірка

Російська супер-зірка Дмитро Дюжев на своїй сторінці «Вконтакте» зробив звернення до українців, в якому попросив вибачення за все те, що зараз творить російська влада.

«Мені соромно за нашу російську владу! Прошу вибачення в України за те, що зараз творить наша влада. Я не хочу війни так само, як і багато людей в нашій країні, але мені соромно за те що творить наша влада! Я завжди любив і поважав Україну як сильну країну! Зараз багато зірок активно коментують ситуацію в Україні на своїх сторінках в соціальних мережах, і я не хочу залишитися в стороні», — написав Дюжев .

«Я хочу звернутися до чоловіків і жінок усього світу: не важливо, хто вони зараз, президенти країн або прості робітники. Мені з дитинства розповідали, що чоловік — це захисник. А зараз мені страшно жити в своїй рідній країні, а також страшно за Україну і за події, які в ній відбуваються.

У моїй родині були розповіді про війну 41-45 року тому, що дід пішов воювати на фронт у 16 років, бабуся теж пережила в дитинстві жах війни і голоду. З їх слів війна це жах і страх, голод і смерть. Невже ми можемо забути те, що пережили наші предки і власними руками повернути хаос війни в наше життя і життя наших дітей?

Я хочу, щоб мої діти і майбутні внуки спокійно грали на вулиці, з радістю зустрічали ранкове сонце і бачили добрі сни вночі, дружили з діточками, не залежно на якій мові вони говорять російською чи українською.

Я з покоління, яке виросло в СРСР, і не вірю що тоді нас змушували дружити з усіма людьми інших національностей. Ні, ми просто жили, не концентруючи уваги на національності не тому, що не поважали свою рідну російську і українську культуру, а тому, що ми були добрішими і людянішими.

Я ціную українську культуру та звичаї, хоча і сам трохи розмовляю українською мовою. У мене є рушник, (можна сказати сімейна реліквія ), якому вже 100 років. Рушник вишитий хрестиком, нитками чорного і червоного кольорів і передаючи цей рушник своїм дітям, хочу розповідати, ким він вишитий і при цьому говорити що чорний колір — це символ родючої багатою української землі, а червоний колір символ нового життя процвітання країни. І не хочу, щоб ці два кольори стали символами крові пролитої на українській землі. Ми цивілізовані люди, наше покоління виросло в мирний час, і я вдячний за це своїм предкам…

Я думаю кожна мати, незалежно яка у неї дитина — доросла чи ще маля, буде проти війни. Мати — це жінка, значить всі жінки проти війни.

Залишаються чоловіки. Кому вони хочуть довести свою велич і міць за допомогою війни? Своїм дружинам, своїм матерям, своїм дітям — так нехай вони доведуть замість цього свою любов, повагу і ніжність. А ви жінки в цей час оціните і будете їх вважати найсильнішими і розумними.

І війна не потрібна!!! Може, сьогоднішня моя філософія не всім зрозуміла. Скільки людей і стільки й думок, але просто мовчати вже немає сил. Я просто хочу, щоб люди всього світу зрозуміли, що ми люди однієї планети і нам нічого ділити на ній, ми повинні не воювати, а вчитися нарешті то жити в мирі, працювати, ростити дітей, створювати твори мистецтва, відпочивати і любити. І це все можливо, але тільки у світі без війни!», — заявив Дюжев.

Джерело