Найпопулярніші британські вистави везуть в Україну — їх покажуть у кіно

У чотирьох містах України покажуть найкращі постановки англійських театрів на великому екрані. 25 березня почнеться незвичний кінофестиваль.

«Британський театр у кіно» — це покази найкращих постановок англійських театрів на великому екрані.

Національний театр: 50 років на сцені

Почати звісно варто з цієї картини. Це історія театру у фрагментах його незабутніх постановок На честь 50-річчя Королівського Національного театру 2 листопада 2013 під керівництвом нинішнього художнього керівника Ніколаса Хайтнера відбувся унікальний захід за участю кращих британських акторів. У цей вечір Саймон Рассел Білл, Хелен Міррен, Бенедикт Камбербетч та багато інших вийшли на сцену, щоби знову представити глядачам епізоди з різних вистав. До того ж у фільмі — рідкісні архівні матеріали та інтерв’ю з учасниками, які розповідають про один з найдраматичніших театрів Великобританії.

Коріолан

Щож ця вистава з репертуару невеличкого театру в Ковент-Гардені. Але ця мала сцена по праву вважається у Британії однією з найпрестижніших. У головних ролях Том Хіддлстон (фільми «Тор», «Месники») і Марк Ґетісс.

За постановкою — Тулл Авфідій, полководець вольськів, вирішує напасти на Рим. Місто закликає на допомогу свого героя і захисника — Кая Марція. Для того, щоб завадити втіленню ворожих планів, Кай Марцій вирушає у військовий похід. Він здобуває перемогу у битві з ворогом та одержує прізвисько Коріолан за назвою завойованого ним міста. Однак після битви Коріолан дізнається, що у нього все ще залишилися недоброзичливці — і цього разу у Римі.

Франкенштейн

У кіно показуватимуть дві версії цієї вистави. В першому варіанті — головна зірка постановки Бенедикт Камбербатч. У другому — Джонні Лі Міллер. Актори міняються ролями доктора та власне Франкенштейна.

Отже, це класична історія про страшного монстра, створеного ученим. Доктор Віктор Франкенштейн кидає своє творіння напризволяще і Чудовисько присягається, що розшукає творця і помститься. Самотній, потворний, по-дитячому наївний монстр чекає від світу довіри і любові, але всюди зустрічає лише злість, жорстокість і ненависть.

Бойовий кінь

Це дуже потужна драма на основі роману Майкла Морпурго. За якою у 2011 році Стівен Спілберг зняв і однойменний фільм. Вона про дружбу і про вірність, що розгортається у часи Першої світової війни.

Головний герой — кінь Джоуї, придбаний батьком Артура на ярмарку, дикий і непокірний, під чуйним наглядом свого молодого господаря поступово вчиться працювати у полі. Але коня продають, і тоді хлопчик, збрехавши про свій вік, вирушає на фронт — щоби знайти Джоуї.

Дванадцята ніч

Це постановка того самого Шекспірівського театру «Глобус». Тому усі ролі як і за часів Шекспіра виконують чоловіки. Костюми, музика та хореографія у цій постановці також створені у стилі театру «Глобус» 17 сторіччя. Це комедія заплутаних романтичних відносин, сповнена найбільш витончених діалогів англійського генія.

Річард II

Це також п’єса Шекспіра. Але цього разу історична хроніка. Вона оповідає про життя короля Англії Річарда ІІ та захоплення влади його двоюрідним братом Генріхом Болінгброком, що згодом стає королем Генріхом IV.

Короля зіграє Девід Теннант. Актор найбільш відомий завдяки ролі в телесеріалі BBC «Доктор хто». Крім того він брав участь у багатьох театральних постановках за п’єсами Уільяма Шекспіра, серед яких «Як вам це сподобається», «Комедія помилок», «Ромео і Джульєтта», «Гамлет», «Багато галасу з нічого» та ін.

Фестиваль почнеться 25 березня у Києві, Дніпропетровську, Донецьку та Одесі.

Джерело