НАЙВІДОМІШИЙ ТРУБАЧ СВІТУ ВИСТУПИТЬ В УКРАЇНІ

detailed_picture

Один з найвідоміших трубачів світу разом зі своїм джазовим квартетом представить у Києві альбом “Doni Doni”.

Ерік Трюффаз – один з найбільш інтелігентних і винахідливих світових джазменів. З 8 років він виступає на сцені, з 30-ти – грає у власному колективі. Меломани безпомилково впізнають його почерк по глибоких звуках електропіано, характерних, але при цьому м’яких звуках труби і несподіваних експериментах зі звучанням.

Як і слід було очікувати після такої тривалої творчої паузи, в альбомі буде багато нового: новий звук, нова енергія, заміна в основному складі, нові запрошені для запису музиканти. Але все ж у платівці збереглася властивість, завдяки якій квартет став відомий у всьому світі: Erik Truffaz Quartet завжди віртуозно балансував на межі джазу та інструментальної поп-музики, оригінальності і в той же час доступності широким масам.

Також четвірка залишилася вірна й іншій традиції – запрошувати для запису альбому кращих представників з різних стильових куточків світової музики. Так, в альбомі «Doni Doni» три пісні наповнила своїм характерним загадковим тембром африканська співачка Рокіа Траоре. В інших композиціях взяв участь давній друг і соратник музикантів Абдулай Діарра – уродженець тієї ж самої країни Малі на північному заході Африки – більше відомий світу як французький хіп-хоп-гігант Oxmo Puccino. Напевно, ці два діаметрально протилежних характери органічно можуть злитися тільки в музиці Erik Truffaz Quartet.

Загалом, якщо попередніми своїми альбомами Ерік захоплював любителів послухати органічний сплав джазу з електронікою і потанцювати під ейсід-джазові ритми, то в «Doni Doni» скоріше спостерігається відсилання до етнічної музики. Коли з музикантами трапляються подібні метаморфози, критики поспішають написати щось типу «це більш зрілий альбом». Але ніякі ярлики не можна застосувати до музики Еріка Трюффаза, її не варто намагатися зрозуміти, її  треба лишень відчути. На щастя, 21-го жовтня у нас буде така можливість.