This domain has recently been listed in the marketplace. Please click here to inquire.

spamcheckr.com

Die hier angezeigten Sponsored Listings werden von dritter Seite automatisch generiert und stehen weder mit dem Domaininhaber noch mit dem Dienstanbieter in irgendeiner Beziehung. Sollten markenrechtliche Probleme auftreten, wenden Sie sich bitte direkt an den Domaininhaber, welcher aus dem Whois ersichtlich wird.

Нью-Йоркський експериментальний театр покаже українцям незвичну виставу про Шевченка

У трьох містах України – Одесі, Львові та Києві – Нью-Йоркський експериментальний театр «La MaMa» показуватиме свою нову виставу за участі американських та українських митців. «Темні ночі, ясні зорі» присвятили ювілею Тараса Шевченка. Розіграють виставу разом з Вірляною Ткач та «Яра Мистецька Група»

В основу вистави — історичний факт знайомства українського національного генія Тараса Шевченка з афроамериканським трагіком Айрою Олдріджем, коли Шевченко створив портрет Олдріджа. Знайомство відбулося у 1858 році після повернення Тараса Шевченка з 10-річного заслання в Центральній Азії до Санкт-Петербурга, завдяки помилуванню, виклопотаному графом Федором Толстим у царя з нагоди коронації. Тарас Шевченко малював Айру Олдріджа у майстерні в будинку Толстих, на очах 15-річної доньки графа Катрі, в майбутньому Катерини Юнге, російської художниці.

«В них обох було надто багато спільного: обидва – чисті, чесні душі, обидва – справжні художники, обидва мали у спогадах юності тяжкі сторінки пригнічення. Один, аби потрапити у палко любимий театр, куди вхід був заборонений з собаками та неграм, найнявся в лакеї до актора, іншого відшмагали за спалений під час малювання недогарок… Вони не могли спілкуватися інакше, як за допомогою перекладача, але вони співали один одному пісні своєї батьківщини і так знаходили порозуміння», — згадувала в своїх мемуарах Катерина Толстая-Юнге.

Вистава «Темні ночі, ясні зорі» саме про цю можливість комунікації поза мовою. Основу драматургічного тексту постановки склали вірші Тараса Шевченка у перекладі Вірляни Ткач та Ванди Фіппс, уривки з п’єс Вільяма Шекспіра, в яких грав Айра Олдрідж.

У виставі переплітаються англійська та українська мови, тут лунають українські традиційні пісні та афроамериканські спірічуелси, а музику до вистави компонував американець українського походження, бандурист у третьому коліні Юліян Китастий. Ця сучасна міждисциплінарна вистава виникла на підставі історичних матеріалів і дає можливість поставити поруч творчий доробок двох визначних митців з фактично з протилежних кінців світу – України та Америки.

Режисер Вірляна Ткач засновниця Ярої Мистецької групи і поставила 25 вистав, прем’єри яких відбулися на сцені нью-йоркського театру «Lа MaMa». Відеоряд до вистави створив київський митець Володимир Клюзко, номінант премії Нью-Йоркський Інноваційний театр за його відео роботу до вистави Ярої Мистецької групи «Ворон». Сценографію та світловий дизайн розробив Євген Копйов, над костюмами до вистави працювала художник з костюму і дизайнер Кейко Обремськи.

28 квітня виставу показують в Одесі, 2–4 травня у Львові, а 9–11 травня в Києві у центрі Леся Курбаса.

Джерело

Популярные статьи: