Сьогодні рівно рік, як не стало легендарного режисера Ельдара Рязанова

Рівно рік тому, 30 листопада 2015 року, на 89-му році життя помер народний артист СРСР Ельдар Рязанов.

Ельдар Рязанов — радянський і російський кіно- і телережисер, поет. Працював в основному у жанрі ліричної комедії, а також знімав костюмовані телефільми і екранізації літературних творів. Вів авторські програми на телебаченні, присвячені мистецтву кіно. Видав книги віршів, спогади.

Рязанов зняв близько 30 фільмів, і практично кожен з них ставав кінохітом. Найзнаменитіші картини режисера — «Карнавальна ніч», «Гусарська балада», «Бережися автомобіля», «Жорстокий романс», «Службовий роман», «Гараж», «Іронія долі, або З легким паром», «Вокзал для двох».

Режисер народився у 1927 році у Самарі. У 1950 р. закінчив режисерський факультет ВДІКу (майстерня Сергія Ейзенштейна, Григорія Козінцева). Працював режисером документальних фільмів на Центральній студії документальних фільмів (ЦСДФ), з 1955 р. — режисер-постановник кіностудії «Мосфільм».

Між тим, режисера люблять не лише за творчість — всупереч системі Рязанов усе життя стояв на власних, гуманістичних позиціях.

Так, режисер підписав лист російського Союзу кінематографістів і професійних кінематографічних організацій та об’єднань, що засуджує російську інтервенцію в Україну. Також підписав звернення щодо проведення Конгресу інтелігенції «Проти війни, проти самоізоляції Росії, проти реставрації тоталітаризму».

Джерело: День