Сьогодні святкує 80-річчя видатний львів’янин Роман Віктюк

Картинки по запросу роман григорович віктюк

Роман Григорович Віктюк народився 28 жовтня 1936 року у Львові. Радянський, український, російський театральний актор і режисер, народний артист України, народний артист Росії. Є постановником і виконавцем ролей у величезній кількості вистав, здебільшого в театрах Москви, зокрема й у театрі свого імені, популярний і шанований у Росії, Україні й багатьох інших країнах світу. Відомий незмінною і непідробною епатажністю й оригінальністю, незаангажованістю в судженнях, в тому числі і з питань історії та сучасності, персоналій тощо.

Навчався у Державному інституті театрального мистецтва (ГИТИС, Москва). Після його закінчення повернувся до Львова, де працював актором у місцевому Театрі юного глядача, а згодом – режисером, створив театральну студію при Львівському палаці піонерів.

Далі творчий шлях Романа Віктюка проліг через різні театри колишнього Радянського Союзу: він працював у Твері, Вільнюсі(Російський драматичний театр Литви, 1970-1974), Одесі, Таллінні, Києві (Київський театр юного глядача), Саратові, Казані, Ризі, Ленінграді, Москві.

1991 року Роман Віктюк створив театр свого імені в Москві, в якому є головним режисером і художнім керівником.

Постановник  близько 200 вистав. Із найвідоміших – «Служниці», «Федра», «Мадам Баттерфляй», «Лоліта», «Дама без камелій». Створив танцювальну школу в Італії, філіал театру в Ізраїлі тощо.

З рідною Україною Віктюк пов’язаний не лише походженням (режисер завжди наголошує, що він українець і львів’янин), а й активною участю в культурному і громадському житті країни. Причому постійними публікаціями, безпосередньою участю в різних проектах не свого авторства, привезенням прем’єрних вистав і гастролей до України свого театру така участь не обмежується. Віктюк є засновником (разом з Ігорем Подольчаком та Ігорем Дюричем) Фонду Мазоха (1991, Львів), постійно бере участь в українських театральних, телевізійних проектах тощо. Декілька разів виступив як член журі популярної програми телеканалу «1+1» «Танцюю для тебе».

Є народним артистом України та Росії, членом Інституту драматичного театру в Італії, лауреатом театральної премії Maratea Центру європейської драматургії (1991), премії «Київська пектораль», премії спілки театральних діячів України «Тріумф», міжнародної премії Інституту італійської драми за найкраще втілення сучасної драматургії (1997) та численних нагород.