Театр «Дах» покаже виставу-плач про Україну

18 та 19 березня театр «Дах» покаже нову виставу «Собача будка. Вид зверху. Вид знизу» режисера-постановника Влада Троїцького.

«Собача будка» — вистава-плач, в основу якої покладено уривки з різних творів, співзвучних історичним подіям, що відбувалися і відбуваються в Україні дотепер. Зробили її за мотивами кількох п’єс: «Едіп Цар» (в перекладі Івана Франка) Софокла, «Собача будка. Антиутопія з життя мовчазної більшості» авторства KLIM та «Жовтий князь» Василя Барки.

Приміром, хори-молитви-благання з трагедії «Цар Едіп» відображають стан пригніченого народу, покинутого богом і який шукає шукає правду в цьому світі.

«Для чого людина приходить у цей світ… чому відбуваються страшні події… хто є справжнім винуватцем людських страждань… що це за гріх, що його має спокутувати народ… ці та інші питання постійно виринають в свідомості людини, що прагне визволення з неволі», — йдеться в анонсі до вистави. На сайті театру — розклад та інформація про квитки.

Нещодавно режисер Влад Троїцький записав відеозвернення до українців. У ньому зазначив, що не варто пускати цей липкий страх, який роз’їдає вашу душу всередині себе: «…не медитувати на новини, які вас заганяють в ступор, в такий посттравматичний стрес, коли ти не розумієш, що з цим робити. Просто повернутися до своєї справжньої справи і робити її. От і все».

Джерело

Популярные статьи: