У Києві відкрилася виставка ляльок-мотанок

11 квітня у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкрилася виставка «Оксанина лялька». Показують ляльки-мотанки львівської майстрині Оксани Смереки-Малик.

«Для цієї виставки зробила повністю нову колекцію. Цієї зими, які всі українці, була паралізована і не могла нічого робити. До останнього моменту не була певна, що ця виставка відбудеться. Але Бог поміг і я досить швидко її зробила», — розповіла Оксана Смерека-Малик кореспонденту Gazeta.ua.

«В основі кожної ляльки — натуральна бавовна або льон. Для оздоби використовую не лише натуральні, а й синтетичні тканини. Зараз вони бувають просто фантастичними і від них важко відмовитися», — додала вона.

Майстриня працює директором художнього ліцею при Львівській академії мистецтв. Окрім ляльок, займається писанкою і пише поезію. Ляльки почала робити навесні 2010 року.

«Лежала з переломом і мусила чимось зайнятися. За три місяці у гіпсі зробила свою першу колекцію. А у серпні 2010 року показала її у музеї Івана Гончара», — розповіла вона.

«Всі ляльки хочуть бути вродливими. Намагаюся кожну із своїх ляльок доводити до такого стану. Закінчую роботу лише тоді, коли все у ній мені подобається», — додала майстриня.

Свої ляльки Оксана Смерека-Малик не вважає оберегами.

«Ніколи не скажу: «Візьміть мою ляльку. Вона принесе у ваш дім щастя». Вважаю, що називати свої ляльки «оберегами» — комерційний фарс. Щоб робити обереги, треба володіти якимись іншими знаннями», — сказала жінка.

«Одна лялька в середньому коштує 200 гривень. Це для мене не бізнес, хоча люблю, щоб мої ляльки самі себе годували. Радію, коли після виставки кілька моїх ляльок продається. Тоді зможу сказати чоловікові: «Я поїхала на виставку і мені це окупилося», — додала Оксана Смерека-Малик.

Джерело