У Львові стартував фестиваль короткометражок «Wiz-Art»

У Львові стартував міжнародний фестиваль короткометражних фільмів «Wiz-Art», який року триватиме 4 дні.

Про це інформує прес-служба Львівської міськради.

У межах фесту відбудеться 22 покази, 7 освітніх подій, будуть запальні вечірки та спеціальні події. Локації фестивалю: Львівський палац мистецтв, кінотеатр Коперник та дворик Ратуші.

«Цього року у вересні виповнюється 120 років з дня першого кінопоказу у Львові. Наш цьогорічний слоган фестивалю – НАРОДЖЕННЯ СВІТЛА – зокрема присвячується і цій події», – розповідає Ольга Райтер.

Офіційне відкриття фестивалю відбулось вчора у Львівській обласній філармонії. Глядачі мали змогу подивитись підбірку коротких метрів – фестивальних хітів, та насолодитись аудіовізуальним перформансом MANU.

Цього року у міжнародному короткометражному конкурсі беруть участь 15 фільмів з усього світу: з Франції, Німеччини, Палестини, Ірландії, Греції, Данії, Австралії, Норвегії, Індії, Канади, Азербайджану, Росії, Польщі. Вони змагатимуться за головний приз фестивалю — гран-прі, а також за призи в трьох номінаціях — краща режисура, кращий сценарій та краща операторська робота.

Визначатиме найкращі короткометражні фільми міжнародне журі фестивалю у складі трьох режисерів: Віллі Ганс (Німеччина), Ґжеґож Дембовскі (Польща) та Дарія Бадьйор (Україна).

У національному конкурсі змагатиметься 8 українських стрічок, серед них ЗГУЩЬОНКА, ігрова короткометражка Катерини Горностай, фільм СИН Філіпа Сотниченка, який брав участь у престижному кінофестивалі у Клермон-Феррані (Франція), переможець національного конкурсу Одеського кінофестивалю 2015 ЧОЛОВІЧА РОБОТА Марини Степанської, а також учасник програми Berlinale Generation 14+ фільм БЕЗ ТЕБЕ SENSIZ Нарімана Алієва.