Українська стрічка «Зима у вогні» номінована на «Оскар»

Фільм про Майдан номіновано на «Оскар»

Фільм режисера Євгена Афінеєвського «Зима у вогні» про протести на Майдані у Києві номіновано на премію «Оскар» у категорії документальних фільмів. Номінатів члени Американської Кіноакадемії у цій категорії обирали з 124 претендентів.

Окрім фільма «Зима у вогні» Євгена Афінеєвського, номіновані також «Емі» Азіфа Кападіа, «Земля карателів» Мета Хейнемана, «Погляд тиші» Джошуа Оппенхаймера, «Що трапилося, міс Сімон? » Ліз Гарбус.

Церемонія вручення «Оскара» відбудеться 28 лютого у Лос-Анджелесі.

«Майдан — це було спільне об’єднання усіх сил, різних національностей і людей різного віку. Це — пам’ятник, який ми донесли 50-ти країнам світу і 69 мільйонам людей», — зазначив режисер картини. За словами команди фільму, зйомки проходили в авральному порядку: грошей не було, техніки теж, залишилися лише матеріали зі «Спільно-бачення» та з «Укрстріма». Майже півтори тисячі записів було опрацьовано, порядку 100 інтерв’ю було проведено, близько 5-ти місяців зайняв монтаж.

Фільм «Зима у вогні» випущено американським онлайн-телеканалом Netflix. Вона брала участь у кінофествалях у Венеції та Торонто. 

Нагадаємо, у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою» Україна заявки так і не подала, оскільки на момент подачі кандидата (термін сплив 1 жовтня) навіть не мала затвердженого Оскарівського комітету.