Українцям покажуть виставу з гострою сатирою царських чиновників

У перші дні весни театр Володимира Завальнюка «Перетворення» покаже в Києві прем’єрну виставу за твором Тараса Шевченка

Містерія «Великий льох» — надзвичайно актуальна, новаторська поема Великого Кобзаря, в яку він вклав особливо глибокий національно-політичний і містичний смисл. Уперше в Києві поема «Великий льох» з’явиться в репертуарі професійного театру. Прем’єра вистави відбудеться 2 березня до ювілею поета.

«Такого Шевченка в школі не вивчають! Неймовірне пророче проникнення поета в минуле, сучасне й майбутнє. Здається, всі сили космічного зла зійшлися, щоб знищити Україну – але в тому, що так сталося, є й провина самих українців усіх поколінь… Та бій на барикадах історії триває, і в цьому бої Україна – здавалося б, упосліджена, пригнічена і майже знищена – виявляється незнищенною. І таємниці цього дива жодним загарбникам не розгадати…», – говорить режисер театру «Перетворення» Володимир Завальнюк.

«Поема Тараса Шевченка «Великий льох» є гострою сатирою на полiтику царської Росiї, викриттям злочинів, скоєних російським самодержавством проти України. Поет засуджує зажерливість і здирство царських чиновників, зневажає українських лжепатріотів за їхню бездіяльність у справі духовного виховання нації» — йдеться в анонсі вистави. «Великий Льох» покажуть на малій сцені Палацу «Україна». Квитки вже є в продажу.

Джерело