В Україні стартувала Французька весна: розписують Андріївський та дивляться популярне кіно

З початком квітня майже десяток українських міст зустрічають «Французьку весну». Фестиваль проходить уже в 11-й раз.

Цього року команда відмовилась від масштабного відкриття і розширила кількість фестивальних міст. Отже, концерти, вистави, виставки та кінопрем’єри відтепер пройдуть у дев’яти містах України. Gazeta.ua у гіді допоможе зорієнтуватися в найцікавіших подіях.

Стріт-арт

Минулого року Жюльєн Маллан став автором фрески і створив документальний фільм про українських вуличних митців. Цього року мураліст, роботи якого набирають колосальної популярності за кордоном, співпрацюватиме з Олексієм Кісловим, митцем із Севастополя. Разом вони розмалюють один з фасадів в нижній частині Андріївського узвозу.

Театр

Спектакль «У подорожі…» — це театралізоване читання розповіді «Подорожуючи Росією» відомого французького актора Дені Лавана. Разом з актором театру «ДАХ» Дмитром Ярошенком, вони виступатимуть на камерній сцені Театру ім. Франка. У Києві її покажуть 2 квітня. Розклад в інших містах — дивіться тут.

У 2006 році, актор кіно та театру Дені Лаван вирушив до Росії з нагоди турне, присвяченого поезії. У кожному місті він мав численні зустрічі з місцевими поетами, які ділилися своїм досвідом. Ці миті життя та спадщина великих російських авторів і надихнули його до написання «Подорожуючи Росією».

Також режисер-постановник Венсан Гійом створив сучасну постановку разом із групою I.T.PER у Центрі ім. Леся Курбаса. «На друзки» відображає, якою крихкою зараз є людяність.

«Останнім часом нічого не змінюється на краще: гроші, які правлять світом, сконцентровані в руках небагатьох, гроші живлять політику зневаги та пригнічення… Незважаючи на тяготи і поневіряння, якими влада хоче нас зламати, треба уникати розбиття «на друзки», — коментує сюжет вистави режисер.

Кіно

Десять допрем’єрних показів популярних французьких фільмів та чотири картини «Нової хвилі» створені найкращимим режисерами французького кіно: Жан-Люк Годаром, Анєс Вардою, Клодом Шабролем та Аленом Рене, — покажуть в Панорамі французького кіно.

Відкриє добірку фільм про знаменитого модельєра Ів Сен-Лорана. У фільмі дія відбуватиметься в зимовому Парижі 1958 року. Зовсім молодий хлопець несподівано став головою великого будинку моди, яким раніше завідував Крістіан Діор. Дуже молодий помічник блискавично завоював славу своєю першою ж колекцією. Під час свого першого тріумфального дефіле він знайомиться з П’єром Берже. І ця доленосна зустріч буквально міняє усе його життя.

Комедійна мелодрама «Китайська головоломка» — про нелегку долю письменника Ксавьє, який летить у Нью-Йорк за своєю родиною, щоб врятувати свій шлюб, але зустрічає тут свою колишню подругу. У фільмі її зіграла Одрі Тоту.

Серед фільмів «Нової Хвилі» — «Клео від 5 до 7» Аньєс Варда, «Хіросіма, любов моя» Ален Рене, «Красунчик Серж» Клод Шаброль, «Божевільний Пьєро» Жан-Люк Годар. Стартують сеанси 3 квітня (детальний розклад по містам — дивіться тут).

Концерти

Молоді прогресивні виконавці — джаз-бенд «Benjamin Faugloire Project» зіграють в Києві 6 квітня. Їхня музика добре відома шанувальникам сучасного джазу, але при цьому вона легка і зрозуміла всім, не тільки експертам.

«Неділя за містом» — це програма, створена для Музею д’Орсе для музичного супроводу представлених там шедеврів живопису ХІХ ст. Її виконає тріо — Анн Баке, Ізабель Гранде та Катрін Вейлу — у просторі Мистецького Арсеналу 12 квітня. Деталі по іншим містам — дивіться тут.

Будуть концерти запального дуету «Eléphant» та української піаністки Наталі Кудрицької. Також організатори долучилися і до фестивалю «Книжковий Арсенал» в Києві. Серед гостей відомі — П’єр Ассулін, Патрісія Рєзніков, Жерар де Кортанз, Давід Фоенкінос, Ален Гіймоль та інші.

Источник