Волинські театрали заявили про утиски влади після вистави про Євромайдан

Народний аматорський театр-студія «ГаРмИдЕр» заявляє про те, що їх просять покинути приміщення, у котрому вони базуються і показують вистави уже 6 років поспіль.

Зауважимо, що під час прес-конференції із цього приводу актори були у картонних масках та одязі кольору хакі.

Режисер театру Руслана Порицька розповіла, що 1 грудня 2013 року театр «ГаРмИдЕр» Луцького районного будинку культури показував документальну виставку «АУ! Сказане мільйонам» в приміщенні цього будинку культури. Вистава побудова на записах пересічних інтернет-користувачів. Оскільки черговий показ вистави у Луцьку відбувався наступного дня після розгону Євромайдану бійцями «Беркуту» кінцівка вистави була змінена. Фінал побудували на висловлюваннях українських громади щодо кривавих нічних подій. Під час прес-конференції присутнім показали цей фінал вистави.

Порицька зауважила, що це був крик душі і вона про нього не шкодує. Проте уже 13 січня її викликали на розмову, під час якої начальник управління культури Луцької райдержадміністрації Валентина Зінчук попросила театр покинути будинок культури. А 16 січня начальник управління культури підписала наказ про зміни у штатному розписі, згідно із яким 16 березня 2014 року Руслану Порицьку буде звільнено. Мовляв, через скорочення.

«Нічого протизаконного ми не зробили, ніякого законодавства не порушили», – сказала режисер театру. Зауважимо, що керівником театру при будинку культури вона працювала із 2009 року на громадських засадах і лише нещодавно почала отримувати заробітну платню.

Театр через два місяці також має покинути приміщення Луцького районного будинку культури. Зараз актори сподіваються, що це – непорозуміння і його вдасться залагодити. Тим паче, що театр постійно представляє місто, область та країну на різноманітних фестивалях і отримує відзнаки.
Актор Юрій Моклиця зауважив, що Руслана Порицька увійшла до 12 найкращих молодих режисерів України і до ТОП-100 найвпливовіших волинян.

Підтримати акторів приїхав і співак Сашко Положинський. Він зауважив, що жодного разу не був на виставі театру і бачив колись лише маленький шматочок їхнього виступу, проте вважає, що митців потрібно захистити. Мовляв, ідеальний варіант: якби громада взяла цей театр під своє «крило».
Театр закликає усю творчу спільноту України підтримати їх, починаючи від віршів і закінчуючи офіційними зверненнями. Також театр оголосив про збір підписів під зверненням до міністра культури Леоніда Новохатька та голови Волинської ОДА Бориса Клімчука щодо цих подій.

У випадку невиконання вимог владою «ГаРмИдЕр» обіцяє продовжувати боротьбу за існування колективу в гарантовані Конституцією України способи.
Джерело